infolinia KONTAKT:
86 271 22 10 wew. 27

Aktualności i informacje

Akcja Sprzątanie Świata 2016 za nami!

          Jak co roku, we wrześniu w naszym mieście zorganizowano akcję SPRZĄTANIE ŚWIATA. Tegoroczna edycja odbyła się  pod hasłem: „ Podaj dalej… drugie życie odpadów”.  Do udziału w akcji zaproszono: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne z miasta Zambrów oraz SOSW w Długoborzu. Niemal wszystkie placówki oświatowe przystąpiły do udziału w wydarzeniu. Przeprowadzono selektywną zbiórkę odpadów. Organizatorzy zapewnili worki i rękawice do zbierania odpadów.
          Przedszkolaki ochoczo sprzątały tereny wokół swojego przedszkola i najbliższej okolicy. Starsze dzieci i młodzież zbierały śmieci według przydzielonych wcześniej obszarów zlokalizowanych na  terenie miasta.  Uczestnicy zbierali nieczystości do worków na surowce wtórne, odpady biodegradowalne i szkło. W wydarzeniu wzięło udział ponad 450 osób.  Nagrodą za udział i zaangażowanie są nagrody książkowe oraz pomoce dydaktyczne ufundowane przez Burmistrza Miasta Zambrów dla każdej placówki biorącej udział w akcji.
          Sprzątanie Świata, co roku cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. Dzięki temu doświadczeniu, dzieci i młodzież dowiadują się jak ważne jest szanowanie środowiska. Przede wszystkim  najbliższej okolicy. Jeśli wszyscy będziemy dbać o swoje otoczenie, to nasza planeta będzie przyjazna dla ludzi jeszcze przez długie lata.


Wioleta Klimowicz

<< Powrót do poprzedniej strony

Projekt i realizacja: 2013 Tworzenie stron internetowych http://stania.info