infolinia KONTAKT:
86 271 22 10 wew. 27

Aktualności i informacje

Edukacja ekologiczna z okazji Dnia Ziemi 2016

         W ramach działalności edukacyjno – ekologicznej w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie, dnia 27.IV.2016 r. zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne dotyczące: „Stanu środowiska w Zambrowie” oraz „Skutki palenia odpadów w domowych piecach”.

          W spotkaniu uczestniczyły cztery klasy. Prelekcję przeprowadziła Pani Wioleta Klimowicz – pracownik Wydziału Gospodarki Komunalnej  Urzędu Miasta w Zambrowie. Dla aktywnych uczniów, wzorem roku poprzedniego, rozdane zostały drobne upominki.

          Na wstępie słuchacze zostali zaznajomieni z zagrożeniami związanymi ze stosowaniem śmieci do opalania domów. Wymieniono rodzaje opału, którymi wolno palić w piecu. Omówiono alternatywne źródła energii pochodzące z odnawialnych źródeł energii. Przedstawione zostały możliwości zastosowania „zielonej energii” , tzw. bioenergii - pochodzącej głównie: ze słońca, wiatru i wody. Wskazano, w jaki sposób wykorzystuje się odnawialne źródła energii, między innymi w SP nr 4, na której znajdują się ogniwa fotowoltaiczne. Tego typu urządzenia przetwarzają zgromadzoną energię słoneczną w energię elektryczną. Uzyskiwany w ten sposób prąd jest użytkowany na potrzeby własne placówki. Ponadto, zachęcono uczestników do segregowania odpadów. Zamiast palić śmieci, należy je przetworzyć i ponownie wykorzystać. Przypomniano dzieciom drogę odpadów z kosza na śmieci do ostatecznego zagospodarowania.

          Na zakończenie spotkania prowadząca zaprosiła wszystkich uczniów na nowy plac zabaw przy „Księżym lasku”, którego planowane otwarcie nastąpi 1 czerwca 2016 r. na Dzień Dziecka.

                                                                                                                                                      Wioleta Klimowicz

<< Powrót do poprzedniej strony

Projekt i realizacja: 2013 Tworzenie stron internetowych http://stania.info