infolinia KONTAKT:
86 271 22 10 wew. 27

Aktualności i informacje

Zajęcia ekologiczne w Przedszkolu nr 6

Zajęcia ekologiczne dla dzieci przedszkolnych
w ramach akcji „Sprzątanie Świata 2016 ”

W Miejskim Przedszkolu nr 6 w Zambrowie, dnia 15.09.2016 r. zostały zorganizowane zajęcia dotyczące zasad prawidłowego segregowania odpadów. Spotkanie, miało na celu zapoznanie przedszkolaków z zasadami selektywnej zbiórki obowiązującymi w mieście Zambrów.  Pogadankę prowadziła Wioleta Klimowicz, pracownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zambrów. Prowadząca przekazała dzieciom drobne upominki, co niewątpliwie zachęciło  wszystkich uczestników do  aktywnego udziału w spotkaniu.
Dzieci dowiedziały się jak należy segregować odpady powstające w domu. Zaprezentowane zostały worki na poszczególne frakcje odpadów. Przedszkolaki, bardzo chętnie się zgłaszały do pomocy. Kilkoro dzieci trzymało  worki. Zgłaszające się osoby, losowały po jednym z odpadów ukrytych w „magicznej torbie”. Po wspólnym zastanowieniu się z resztą uczestników, wrzucały zużytą rzecz  do odpowiedniego worka. 
Prowadząca  opowiedziała dzieciom, których odpadów nie można wrzucać do zwykłego kosza na śmieci, między innymi: przeterminowanych leków oraz zużytych baterii. Wskazała, jak należy postępować z takimi odpadami. Podczas zajęć omówione zostały pojęcia recyklingu i ponownego użycia odpadów komunalnych oraz pomysły na ponowne wykorzystanie zużytych lub starych przedmiotów.
Na zakończenie prowadząca zapytała dzieci, czy wiedzą już jak segregować śmieci. Wszystkie zgodnie odpowiedziały, że tak. Przedszkolaki obiecały wykorzystać nową wiedzę podczas sprzątania terenu przedszkola w ramach akcji „Sprzątanie Świata” następnego dnia.

Wioleta Klimowicz
Urząd Miasta Zambrów, WGK

<< Powrót do poprzedniej strony

Projekt i realizacja: 2013 Tworzenie stron internetowych http://stania.info